Pióro wieczne Moleskine x Kaweco Czarne M (Moleskine x Kaweco Black Fountain Pen size M nib) - 8056598854909, MOLESKINES - notatniki, kalendarze, notesy, akcesoria Moleskine

Pióro wieczne Moleskine x Kaweco Czarne M

(Moleskine x Kaweco Black Fountain Pen size M nib)

129,00zł

Kod produktu:

8056598854909

Pióro wieczne z pozłacaną stalówką w rozmiarze M z logo Kaweco. Pióro stworzone we współpracy z legendarną marką Kaweco, słynącą z długiej tradycji w produkcji piór wiecznych. Obudowa pióra z eleganckiego i miłego w dotyku tworzywa ABS, wyprofilowana tak, by było ono wyjątkowo wygodne w trzymaniu. Nabój dołączony do pióra z atramentem w kolorze niebieskim.

Seria Moleskine x Kaweco przywołuje wspomnienia o czasach, gdy przyszłość wciąż czekała na zapisanie na kartach historii. Był to magiczny czas nieskrępowanej wyobraźni i nieograniczonych możliwości.

Pióro wieczne Moleskine x Kaweco jest owocem współpracy legendarnej marki Moleskine z niemieckim wytwórcą przyborów do pisania, którego historia sięga aż roku 1889. W roku 1921 Kaweco zadebiutowała na giełdzie. Kaweco zaczynało jeszcze z piórami maczanymi w atramencie, łącząc drewnianą obsadkę ze specjalnie sprowadzanymi z Nowego Jorku złotymi zelówkami A. Morton & Co. Prawdziwą katapultą do ogromnego sukcesu było pierwsze wieczne pióro, opracowane i opatentowane w roku 1909. Marka stała się popularna na całym świecie, a jej filie pojawiły się w Berlinie, Paryżu, Zurychu i Wiedniu. Najstarszy wytwórca złotych stalówek w Nowym Jorku, czyli A. Morton & Co, ostatecznie został przejęty przez Kaweco. W 1921 roku powstawało rocznie 130 000 piór wiecznych tej marki.

Dzisiejszy sukces Kaweco w dużej mierze wywodzi się z inspiracji historią tej marki oraz z nostalgicznego designu ich produktów. Produkty Kaweco są dostępne w ponad 50 krajach.

Magiczne pióra i długopisy Moleskine x Kaweco są idealnym połączeniem wyjątkowej historii marki Moleskine oraz pasji i miłości do pisania, reprezentowanej przez Kaweco. Pióro ma pozłacaną stalówkę sygnowaną przez Kaweco w rozmiarze M. Do pióra dołączony jest nabój z atramentem w kolorze niebieskim. Dodatkowo pióro jest w przepięknym sztywnym etui z tektury, stanowiącym zgrabny piórnik oraz zabezpieczającym przed utratą zawartości przez specjalną wklejkę "w razie zguby proszę zwrócić do...". Pióro zamykane jest nasadką. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa ABS.

Opis pióra wiecznego Moleskine x Kaweco Czarnego (Fountain Pen Moleskine x Kaweco Black):
  • Pióro w czarnej obudowie z tworzywa ABS
  • Pióro wieczne zamykane nasadką
  • Obudowa i nasadka w kolorze czarnym
  • Rozmiar stalówki: M
  • Kolor atramentu: niebieski
  • Zamknięte w tekturowym pudełku / etui
  • W pudełku wkładka "w razie zguby proszę zwrócić do"
  • Łączy historię włoskiej marki Moleskine z tradycją niemieckiej manufaktury Kaweco
  • Idealny na prezent dla osoby, która lubi eleganckie i dyskretne upominki o niezwykłej historii i tradycji